Kdo jsme?

Ahoj, dovolte nám se představit. Jsme Terka a Michal a máme rádi jídlo! A taky nám učarovala horkovzdušná fritéza a recepty z ní.

No a naše dvě malé děti taky… Milujeme si zajít na dobré jídlo do restaurace, ale i si rádi ukuchtíme sami.

Kdo má děti, tak ví, že najednou člověk začne v kuchyní trávit daleko víc času. A nebo musí začít vařit efektivněji, jednodušeji, chytřeji… 

Proč vznikly Horkovzdušné recepty?

Proč? Protože je to zábava a horkovzdušná fritéza je v našich domácnostech čím dál populárnější, ale když jsme hledali dobré recepty do horkovzdušné fritézy, tak jsme pátrali, pátrali a nic jsme nevypátrali.

Prostě u nás nikdo moc recepty do horkovzdušné fritézy nepíše.

V zahraničí nějaké blogy jsou, najdete tam spoustu inspirace, ale často jsou tam použity exotické suroviny, které se u nás horko těžko shánějí a navíc když někdo neumí cizí jazyk, tak mu moc nepomohou ani fantastické fotky a obrázky.

Tak jsme si řekli, že do toho půjdeme, protože vaření v horkovzdušné fritéze nás baví a chceme myšlenku jednoduchého, rychlého a zase trošičku jiného kuchtění šířit dál.

Horkovzdušná fritéza, takhle to celé začalo :)
Horkovzdušná fritéza, takhle to celé začalo 🙂

Jak jsme se dostali k vaření?

Vždycky nás bavilo a za dob studií jsme se o sebe nějak museli postarat… Tak jsme začali. Dokonce nás to oba vždycky táhlo ke zdravější formě stravování a zajímání se o to, co jíme.

Oba jsme si prošli různýma fázema, zkoušení, testování, pozorováním, vyhodnocováním a takhle dokolečka dokola. No a pak jsme se potkali…

Vaření bylo to, co nás od začátku spojovalo. Navzájem jsme se učili, ochutnávali, poznávali a teď po letech, navíc s dvěma prckama, toho máme společně navařeno mraky.

Jasně, vždycky to není úplnej Michelin, ale myslíme si, že dokážeme navařit většinou chutně. Nám chutná, dětem chutná, návštěvě chutná a lidem, kterým jsme naše recepty doporučili, tak těm taky chutná. 

A to je pro nás ta největší odměna!

Co dalšího nás baví? Horkovzdušná fritéza, recepty a …?

A co že nás baví kromě vaření? No přeci psaní – nejen o vaření. Ale fakt spoustu večerů trávíme tak, že si sedneme, ztlumíme světlo, nalejeme si sklenku červeného a… oba datlíme do počítačů texty.

Píšeme recepty, recenze, odbornější články, spravujeme sociální sítě. Za zmínku stojí třeba naše projekty Ekorecenze, Grasa, Nejpaleo a makáme i na dalších.

Kromě toho nás baví sport, výlety, naše dětičky a každá společně strávená minuta. Někdy je těch minut málo, ale snažíme si je užít, co to jde.

Jaká je mise projektu Horkovzdušné recepty?

Prostě jen šířit lahodné pokrmy z horkovzdušné fritézy mezi další a další kuchaříčky.

Inspirovat, pomoci, nasměrovat a hlavně otestovat to za vás. Protože někdy prostě ten recept napoprvé nevyjde, tak to musíme celý rozebrat, přepsat, přehodnotit a prostě udělat tu černou práci.

Ale to nás na tom baví, že si nikdy nemůžeme být jisti, jak to dopadne, ale i tak stejně vždycky jdeme a do vaření se pustíme s chutí a děláme to znova a znova a znova.

Horkovzdušná fritéza a recepty – v čem vám pomohou?

Pomohou vám objevit úplně nový způsob, jak dosahovat vynikajících jídel, která mohou být i přesto velice zdravá.

Křupavá kůrčička, dokonalé maso, zlatavé hranolky, vláčné dezerty, rychlé svačinky – to všechno a mnohem víc jako na dlani.

Nejúžasnější na tom je, že většina receptů je za poloviční dobu než v troubě a jsou tak nějak šťavnatější, opravdovější, chutnější.

Horkovzdušná fritéza - recepty jsou jednoduché a chutné! Jako tato zapečená tortilla!

Recepty v horkovzdušné fritéze - kuřecí křídla se zeleninou a dipem

Horkovzdušná fritéza a nejlepší recepty?

No jo, jsme ukecaný, víme to. Nebudeme vás dále zdržovat, protože tady najdete spoustu zajímavých receptů, které byste měli hned teď prozkoumat.

Ale tohle si neodpustíme a rovnou vám dáme pár doporučení na nějaké dobroty…

Nebo taky koukněte na recepty do horkovzdušené fritézy s masem, pro děti nebo na snídaňové recepty, které jsou fakt pecka!

Klidně nám napište…

Jsme tady pro vás, tak nám klidně napište do komentářů a nebo na některé z našich sociálních sítích – Facebook, Instagram.

A teď už fakt utíkejte a něco dobrého si uvařte!

Terka, Michal a dětičky.